Nieuws
Fiets over? Doneer hem voor een kind
Monday 15 December, 2025
In Nederland fietsland zijn nog steeds heel wat kinderen die geen fiets hebben om op naar school te gaan. Via de actie ‘Da’s zo gefietst’ geef je je gebruikte fiets een tweede leven bij een kind.
Op 11 december is de actie ‘Da’s zo gefietst’ weer van start gegaan. Ondersteund door het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, Stichting Leergeld en ANWB Kinderfietsplan worden Nederlanders opgeroepen hun gebruikte fietsen beschikbaar te stellen voor kinderen tot 18 jaar die zelf nog geen fiets hebben. Dat zijn er in Nederland naar schatting meer dan 85.000. Op deze manier help je die kinderen zelfstandig met vrienden naar school te laten gaan op een gezonde manier. Ook maakt het ze makkelijker naar vrienden, sport en andere gelegenheden te komen.
Deze fietsen zijn nodig
De actie ‘Da’s zo gefietst’ loopt via ANWB Kinderfietsplan, dat zich inspant om fietsen te verzamelen voor kinderen. Heb jij een oude fiets over die geschikt is voor kinderen van 5 tot 18 jaar? Doneer die dan voor de actie ‘Da’s zo gefietst’.
Er is vooral een tekort aan fietsen voor wat oudere jongeren met een volwassenenmaat voor fietsen van 26/28 inch. De fietsen worden na de donatie weer netjes opgeknapt zodat de kinderen er goed en veilig mee op pad kunnen.
De voorwaarden waaraan een gedoneerde fiets moet voldoen zijn:
- Een formaat van tussen de 18 en 28 inch.
- In redelijke goede staat, zodat de fiets nog op te knappen is. Dus niet een volledig verroeste fiets.
- Geen mountainbikes, BMX-fietsen, e-bikes, vouwfietsen, racefietsen of tandems. Dit in verband met de veiligheid op de weg.
Ophalen of wegbrengen
Het laten ophalen van de fiets is gratis, maar je kan ook de fiets zelf inleveren bij de aangegeven inleverpunten van ANWB kinderfietsenplan Het laten ophalen kan wel even duren, van een aantal weken tot een paar maanden, dus zelf inleveren gaat een stuk sneller.